הסכמי ממון והסכמים משפחתיים

ההסכמים בתחום דיני המשפחה נועדו להסדיר מראש דרכי פעולה והתנהגות במרחב המשפחתי, על מנת ליצור וודאות ובהירות לגבי שלל סוגיות חשובות בחיים האישיים. הסכמים המנוסחים היטב ובאופן מקצועי, מגדירים לנו את מערכות היחסים השונות ואת ההתחייבויות של הצדדים בהן. בין היתר, הסכמים עשויים למנוע ניהול הליכים משפטיים עתידיים ומאבקים ארוכים במקרים של פרידה וגירושין, ומאפשרים לנו להגיע להסדרים הוגנים לכל הצדדים.

משרד עו"ד ליאת חן ציוני עוסק בעריכת הסכמי ממון והסכמים משפחתיים שונים, כגון: הסכמי גירושין, הסכמי מזונות ומשמורת, הסכמי ממון, הסכם הורות משותפת, הסכם לחיים משותפים והסכמים נוספים בהתאמה אישית לכל משפחה. ההסכמים נערכים בשיתוף פעולה מלא עם הצדדים, תוך ראיית הצרכים השונים שלהם ומציאת פתרון מתאים לאינטרסים של שני הצדדים עד לשביעות רצונם. המטרה היא לערוך הסכם ברור ומקיף ולמנוע ככל האפשר מחלוקות משפטיות עתידיות. כשיש לכם הסכם טוב, קל יותר להתמודד גם עם מחלוקות.

ניסיון

התמחות המשרד בתחומי עריכת הסכמים:

הסכמי ממון טרום נישואין

על הסכם ממון צריך לחשוב ולדבר עוד הרבה לפני בחירת אולם אירועים לחתונה, כאשר בני הזוג המאושרים מפזרים חיוכי אהבה לכל עבר. בדיוק בזמנים אלה צריך גם לחשוב על העתיד ולערוך הסכם המאפשר לבני הזוג להסדיר את היחסים הרכושיים שלהם עוד טרם הנישואין. בהסכם ממון טרום נישואין ייקבע גורלם של נכסים קודמים השייכים למי מהצדדים, עסקים וחברות, ירושה/מתנה מבני המשפחה ועוד. הסכם ממון עשוי למנוע קונפליקטים ומלחמות קשות בבתי המשפט במקרה של פרידה וגירושין, ולכן הוא מומלץ לכולם, גם לאנשים שאינם בעלי ממון רב.

ידועים בציבור - הסכם לחיים משותפים

זוגות רבים בוחרים לחלוק חיים משותפים מבלי להינשא, מסיבות מגוונות. לדוגמא – זוגות בפרק ב' שאינם מעוניינים להינשא בשנית, זוגות שאינם מעוניינים באישור 'רשמי' לאהבתם, זוגות חד-מיניים, זוגות שאינם רוצים בנישואים דתיים, זוגות שאינם יכולים להינשא מסיבות הלכתיות כגון כהן וגרושה, ועוד. במקרים אלה הסכם לחיים משותפים משמש כהסכם ממון וכהסדר לכל תחומי החיים, במסגרתו  מגדירים הצדדים את אופן ניהול החיים המשותפים שלהם כידועים בציבור בנושאי ממון, חלוקת הנטל הכלכלי, שיתוף רכושי, גידול ילדים ועוד. 

הסכם הורות משותפת

המשפחה המודרנית כבר מזמן שינתה את פניה. לא רק אבא – אימא – ילדים. בעידן הנוכחי הבאת ילד לעולם היא זכות שאופן המימוש שלה רחב ביותר ואינה קשורה דווקא בזוגיות. אנשים רבים בוחרים להקים תא משפחתי בסגנון המתאים להם, כגון נשים וגברים המעוניינים להיות הורים ללא נישואין וזוגיות, זוגות חד-מיניים המעוניינים להביא ילד לעולם יחד ועוד. לכל אלה הדרך קלה ופתוחה היום יותר מאי פעם. במקרים אלה יש צורך לעגן בהסכם משפטי את הרצון המשותף להביא ילד לעולם על כל הכרוך בכך, לרבות משמורת וחלוקת זמני ההורות, תשלום המזונות וחלוקת עליות הגידול בין ההורים, קשרים עם המשפחה המורחבת ועוד. מניסיוננו, עריכת הסכם מוקדם עשויה לחסוך בהמשך מלחמות ארוכת וכואבות ופגיעה בילדים.

לתיאום פגישה לעריכת הסכמים >>> >>>

תפריט נגישות