חלוקת רכוש

נושא חלוקת רכוש הוא אחד הנושאים המורכבים בהליכי הגירושין. מצד אחד עלינו לנסות להימנע ממלחמות מיותרות, ומצד שני עלינו להבטיח לעצמנו עתיד כלכלי איתן והוגן. לשם כך יש להשקיע בתכנון אסטרטגיה מתאימה עם תחילת הליך הגירושין ולבחון את הצרכים הייחודיים והמטרות הספציפיות של כל לקוח.

במשך שנות הנישואין בני הזוג צוברים רכוש, הכולל חובות וזכויות, מה שמצריך לבצע חלוקה בעת פרידה – ובשפה המשפטית – איזון משאבים – חלוקה בין הצדדים של כלל החובות והזכויות שצברו בני הזוג במהלך חיי הנישואין שלהם. חלוקה זו לא פעם מהווה מקור למלחמות עקובות מדם ומחריפה את הסכסוך המשפטי. זו הסיבה שיש לתכנן את חלוקת הרכוש בקפידה ולנסות להגיע להסכמות במידת האפשר.

ניסיון

בעת חלוקת הרכוש בין הצדדים עולות באופן טבעי סוגיות רבות בהקשר לחלוקת הרכוש ולאיזון המשאבים. למשל: מה נכלל בגדר רכוש משותף ומה לא? האם לבצע פירוק שיתוף בבית המגורים? איך קובעים מה הם החובות המשותפים? איך מחלקים את הזכויות שצברו בני זוג במקומות העבודה שלהם? האם הזכויות שהתקבלו בירושה ובמתנה הן משותפות? איך מתמודדים משפטית עם הברחת רכוש ואיך מונעים אותה? איך מחלקים זכויות בחברות, מניות ואופציות ועוד. 

שאלות אלה ועוד רבות מצריכות תשובות משפטיות פרקטיות כדי להביא לתוצאה הטובה ביותר ללקוח ולשמור על זכויותיו החוקיות. כמו כן יש לבנות אסטרטגית פעולה כדי להבטיח לכל צד יציבות כלכלית בפרק החדש בחייו. משרד עו"ד ליאת חן ציוני בעל ניסיון רב בחלוקת רכוש ועריכת איזון המשאבים תוך שמירה על אינטרס הלקוח. 

במסגרת היערכות לחלוקת הרכוש נשים דגש על :

לתיאום פגישה >>>

תפריט נגישות