צוואות וירושות

צוואה היא המסמך המשפטי הנפוץ ביותר, אשר כמעט כל אדם ערך או יערוך במהלך חייו. עריכת צוואה מעניקה ביטחון, שקט נפשי ומונעת סכסוכים עתידיים בין בני המשפחה. רק כאשר הכל כתוב, הכל יתנהל כשורה ביום שאחרי.

משרד עו"ד ליאת חן עוסק בתחומי צוואות וירושות ומלווה כל לקוח ברגישות רבה בתהליך כתיבת צוואה. עו"ד ליאת חן מציעה לכל לקוח את האלטרנטיבה הטובה ביותר, תוך כדי רגישות רבה למעמד עריכת הצוואה ומתן ליווי משפטי מלא לכתיבת צוואה ברורה בהתאם לדרישות הלקוח.

ניסיון

מהי צוואה?

צוואה היא מסמך המכיל את הוראותיו של אדם בהקשר לנכסיו ורכושו וחלוקתם ליורשים לאחר מותו. על פי חוק הירושה, אם אדם לא הותיר צוואה, רכושו יעבור ליורשים החוקיים – "יורשים על פי דין" – שהם בדרך כלל בן/בת הזוג וילדיו. ואולם, אם קיימת צוואה, רכושו יחולק בין  היורשים על פי הנכתב בצוואה. אם כך, צוואה נועדה לשרת את הצרכים האישיים של כל אדם ולאפשר לו חופש בחירה בכל הקשור לחלוקת רכושו באחרית ימיו.

הצוואה מאפשרת לאדם לקבוע מה יעשה ברכושו לאחר מותו ובכך אף להשפיע רבות על ההתנהלות המשפחתית לאחר פטירתו. משכך, צוואה היא כלי רב עוצמה המאפשרת מתן הוראות שונות לעתיד ואף להתנות קבלת הירושה אצל היורשים בקיומם של תנאים כאלה ואחרים הקשורים בהתנהגות היורשים.

מעטפת ביטחון מלאה

תהליך כתיבת הצוואה נעשה באופן מקצועי תוך בירור רצונו המלא והחד משמעי של הלקוח, היקף רכושו אותו הוא מוריש והבנת המבנה המשפחתי שלו על צרכיו. בתהליך נקפיד שכל מילה תהיה ברורה ומדויקת, כדי למנוע מחלוקות עתידיות ולהבטיח שהירושה תעבור בהתאם לרצון הלקוח. לאחר עריכת הצוואה נציע להפקידה אצל רשם לענייני ירושה עד ליום מימושה, על מנת להבטיח כי הצוואה לא תיעלם או תישכח. 

סכסוכים ומחלוקות בענייני ירושה נוצרים לעיתים סביב מימוש צוואות וחלוקת ירושות. כחלק מהתמחות בדיני צוואות וירושות, עו"ד ליאת חן מספקת מעטפת משפטית הכוללת ליווי משפטי וייצוג בתחומי בקשות לצווי ירושה, צו קיום צוואה, פסילת צוואה והתנגדות לצוואה. פעמים רבות יורשים נתקלים בסכסוכי ירושה, כגון במקרים בהם קיימות מספר צוואות, התנגדות לצוואה שלא נכתבה על פי דין, צוואות שנערכו תחת השפעה ומעורבות היורשים ועוד. משרדנו מעניק ליווי משפטי מלא בכל סוגיות דיני הירושה.

גישור בנושאי צוואות וירושות

עו"ד ליאת חן-ציוני מעניקה שירותי גישור בנושאים צוואות וירושות, במטרה לפתור מחלוקות וסכסוכים בין היורשים בהסכמות בדרך קצרה וקלה יותר. הגישור נעשה ברגישות רבה ובשאיפה להגיע להסכמות בין כל הצדדים.

לתיאום פגישה לעריכת הסכמים >>> >>>

תפריט נגישות